High school playoffs round one schedule

CLASS 6A DIVISION I

Del Valle (5-5) vs Round Rock (7-3), 7:30PM Thursday, Dragon Stadium, Round Rock HS
Hendrickson (3-6) vs Bowie (9-1), 7:30PM Friday, Burger Stadium, Austin
SA Madison (4-6) vs Lake Travis (9-1), 7:30PM Friday, LTISD Athletic Complex, Lake Travis HS
Westlake (8-2) vs SA Reagan (9-1), 7:30PM Friday, Heroes Stadium, San Antonio

CLASS 6A DIVISION II

Anderson (3-7) vs Cedar Ridge (10-0), 7:30PM Friday, Reeves Stadium, Round Rock
Stony Point (3-7) vs San Marcos (6-4), 7:30PM Friday, Rattler Stadium, San Marcos HS
SA Johnson (7-3) vs Vandegrift (5-5), 7:30PM Friday, Monroe Stadium, Vandegrift HS
Vista Ridge (3-7) vs SA Churchill (8-2), 7PM Thursday, Heroes Stadium, San Antonio


CLASS 5A DIVISION I

Cedar Park (10-0) vs Willis (7-3), 7:30PM Friday, Willis
Magnolia West (7-3) vs Connally (8-2), 7:30PM Friday, Cougar Stadium, Connally HS
LBJ (9-1) vs SA Alamo Heights (9-1), 7:30PM Friday, Alamo Heights
Dripping Springs (9-1) vs Austin High (5-5), 7:30PM Thursday, House Park

CLASS 5A DIVISION II

Georgetown (8-2) vs Brenham (7-3), 7:30PM Friday, Bastrop
Magnolia (9-1) vs Hutto (7-3), 7:30PM Friday, Green Stadium, Bryan
Kerrville Tivy (4-6) vs McCallum (9-1), 7:30PM Friday, House Park, Austin
Reagan (3-7) vs Boerne Champion (8-2), 7:30PM Friday, Boerne ISD Stadium, Boerne


CLASS 4A DIVISION I

Fredericksburg (4-6) vs La Vega (10-0), 7PM Thursday, Leo Buckley Stadium, Killeen
Taylor (7-3) vs Burnet (7-3), 7:30PM Friday, Leander
Fischer Canyon Lake (7-3) vs Liberty Hill (6-3), 7:30PM Friday, Liberty Hill

CLASS 4A DIVISION II

La Grange (4-5) vs Salado (6-4), 7:30PM Friday, Hendrickson HS
Llano (4-6) vs Crystal City (7-3), 7:30PM Thursday, Edgewood Stadium, San Antonio
Wimberley (8-2) vs Pearsall (7-3), 7:30PM Friday, Edgewood Stadium, San Antonio


CLASS 3A DIVISION I

Rockdale (9-1) vs Groesbeck (5-5), 7:30PM Friday, Waco ISD Stadium
Lago Vista (8-2) vs Rice Consolidated (6-3), 7:30PM Friday, Bob Shelton Stadium, Hays HS
Edna (5-5) vs Luling (6-4), 7:30PM Friday, Hallettsville

CLASS 3A DIVISION II

Lexington (8-2) vs Wallis Brazos (5-5), 7:30PM Friday, Brenham
Florence (5-5) vs Tidehaven (7-2), 7:30PM Friday, Giddings


CLASS 2A DIVISION I

Mason (8-2) vs Moody (4-6), 7:30PM Friday, Nelson Field, Austin
Junction (4-6) vs Thorndale (4-6), 7:30PM Thursday, Wimberley
Thrall (9-1) vs Harper (8-2), 7PM Thursday, Marble Falls

CLASS 2A DIVISION II

Flatonia (6-4) vs Woodsboro (3-7), 7PM Thursday, Runge
Granger (8-2) vs Center Point (5-4), 7:30PM Friday, Johnson City

Up Next:


  • Popular

  • Recent

WATCH FOX 7 NEWS LIVE

FOX 7 News streams at the following times (all times Central):


Monday - Friday

4:30 a.m. - 10 a.m.

12 p.m. - 12:30 p.m.

5 p.m. - 6 p.m.

9 p.m. - 10:30 p.m.

Saturday

6 a.m. - 8 a.m.

6 p.m. to 6:30 p.m.

9 p.m. to 10 p.m.

Sunday

6 a.m. - 8 a.m.

5 p.m. to 5:30 p.m.

9 p.m. to 10 p.m.



Schedule subject to change in the event of network sports coverage.

We also stream press conferences and other breaking news coverage from time to time. When we are not in a live newscast, you will see replays of the most recent broadcast.

To enter full screen Mode click the button.

For closed captioning, click on the button while in full screen mode.

Desktop/tablet users: To choose the stream's video quality, click on the button (while in full screen mode) and choose from 432p or 270p.

Mobile users:The video quality default is to your phone's settings.

Please allow time for buffering. If the stream stalls, refresh your browser. Thanks for watching

Stories You May Be Interested In - Includes Advertiser Stories